سرمایه گذاری در گرجستان | ثبت شرکت در گرجستان | اقامت گرجستان

فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان | اقامت دائم گرجستان | راهنمای سرمایه گذاری در گرجستان | خرید ملک در گرجستان | تحصیل در گرجستان | کشاورزی در گرجستان | اخذ پاسپورت گرجستانگردشگری در شهر باتومی

چندی است که مسافران و گردشگران ایرانی به گردش و جست و جو در شهرهای گرجستان راغب شده اند. ما نیز برای آن که بتوانید در طی سفر به گرجستان بیش تر به خودتان خوش بگذرانید، به معرفی شهرهای تفلیس، پایتخت گرجستان و باتومی، دومین شهر بزرگ گرجستان روی آورده ایم.

باتومی، شهری با پس زمینه ای از تپه های پیچیده در مه است که با عنوان پایتخت تفریحی و گردشگری گرجستان، برای مسافران دلبری می کند. در میان این شهر کوچک، سازه های جذاب و چهره مدرن شهری شما را غافلگیر می کند و نمی توانید تصور کنید جاذبه های شهری باتومی، چقدر شما را برای سفر علاقه مند می کند. یکی از نکات جذاب این شهر، پیشرفت خارق العاده در طی یک قرن اخیر است، به طوری که تصویری اروپایی از یک شهر گرجستانی را پیش روی شما می گذارد.

 ما برای آشنایی شما عزیزان، در طی مطلب پیش رو تمام دانستنی های لازم شهر باتومی را بیان کرده تا پیش از سفر به این شهر، از اطلاعات کاربردی آن آگاه باشید. در آینده ای نزدیک نیز به معرفی تمام جاذبه های این شهر مانند نقاط دیدنی، بهترین سواحل، مراکز خرید، رستوران ها و انواع هتل ها خواهیم پرداخت. در حال حاضر می توانید با باغ گیاه شناسی باتومی و هتل های ۵ ستاره و لوکس باتومی آشنا شوید.

همراه ما باشید و خود را به گشتی جذاب در شهر تاریخی باتومی در وب سایت رامین راد میهمان کنید.

راهنمای سفر به باتومی


راهنمای سفر به باتومی

چرا شهر باتومی؟

 باتومی دومین شهر بزرگ کشور گرجستان است.

  در این شهر ساحلی، امکانات بسیار پیشرفته ای پیش روی شماست.

  باتومی پایتخت توریستی کشور گرجستان و مهم ترین بندرگاه این کشور است.

 – آب و هوای خوب و تفریحات شهری متنوع، از دیگر دلایل سفر به باتومی می باشد.

سفر به باتومی


شهر باتومی را بیشتر بشناسید

همان طور که گفته شد، شهر باتومی دومین شهر بزرگ کشور گرجستان است که به سبب امکانات فوق العاده و مجللش، عنوان پایتخت توریستی گرجستان را از آن خود کرده است. این شهر از طرفی در کناره دریای سیاه و جنوب غربی کشور قرار دارد و از طرفی دیگر در دامنه رشته کوه های قفقاز واقع شده است. قرارگیری در چنین وضعیت جغرافیایی باعث شده این شهر آب و هوای معتدلی داشته باشد. از همین روی نیز در شهر باتومی پوشش گیاهی متنوعی از گل ها و گیاهان و درختان به چشم می خورد. یکی از دلایل محبوبیت این شهر نیز آب و هوای دلپذیر و متغیرش می باشد، به طوری که در طی فصول گرم سال، اقامتگاه های ساحلی آن پر از گردشگر است و در طی فصول سرد سال و هوای برفی نیز از تعداد مسافرانش کاسته نمی شود.

یکی از جالب توجه ترین بخش های شهر باتومی، پیشرفت سریع و رشد قابل توجه در معماری شهری است. به گونه ای که طی چند سال، سازه های چشمگیر و تغییرات بسیاری در این شهر به چشم می خورد. البته تغییرات شهری باتومی تنها به بنای سازه های مدرن محدود نمی شود و در بخش باستانی شهر نیز بازسازی هایی صورت گرفته است.

از جمله جاذبه های گردشگری باتومی می توان به باغ گیاه شناسی باتومی، بلوار باتومی، میدان پیازا و اروپایی شهر، ساعت ستاره شناسی، مجسمه علی و نینو یا مجسمه عشق، برج الفبا، دلفیناریوم و پارک آبی و پارک طبیعی و نیز تله کابین اشاره کرد.

سفر به باتومی

راهنمای سفر به باتومی

دانستنی های مهم درباره باتومی

از جمله نکاتی که دانستنشان پیش از سفر به شهر باتومی جالب و کاربردی است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

زبان مردم باتومی: کارتولی

پول رایج در باتومی: لاری گرجی، هر ۱ لاری حدوداً 1537 تومان است.

اختلاف ساعت با ایران: 30 دقیقه است.

جمعیت باتومی: در طی آخرین سرشماری در سال ۲۰۱۱، این شهر حدود ۱۲۵,۸۰۰ نفر ارزیابی شده است

امنیت در شهر باتومی: باتومی شهر امنی ست، به گونه ای که نرخ جرم وجنایت در آن بسیار پایین است و بر اساس شاخص های مورد نظر، امنیت پیاده روی تنهایی در طی شب نیز بالاست.

وضعیت اقتصادی شهر باتومی: درآمد عمده شهر باتومی از راه گردشگری تأمین می شود. البته از آنجا که این شهر مهم ترین بندرگاه کشور گرجستان است، صنایعی مانند کشتی سازی، فرآوری غذا و صنایع سبک نیز در درآمد شهر باتومی نقش دارند.

سوغات شهر باتومی: کانتاسی (جام نوشیدنی ساخته شده از شاخ) که به نقش و نگارهایی طلایی و نقره ای مزین است، چاقوهای دست ساز، پاپاکی که نوعی کلاه های پشمی بزرگ است و منسوجات دست باف.

وضعیت بهداشت باتومی: امکانات بهداشتی و پزشکی در خارج از شهرهای باتومی و تفلیس با کمبود بسیاری رو به روست. همچنین خوب است بدانید در اغلب اوقات شهر باتومی، بیمارستان و پزشک پیش از انجام و ارائه خدمات، پول خود را به صورت نقد دریافت می کنند.

ادامه تحصیل در باتومی: در باتومی دانشگاه معتبر وجود دارد که از آن جمله می توان به دانشگاه بین المللی باتومی (BAU)، دانشگاه ایالتی شوتا روستاولی، دانشگاه فنی باتومی و آکادمی دولتی و دریایی باتومی اشاره کرد.

شهرهای خواهری باتومی: اراک در ایران، ساوانا آمریکا، بورگاس بلغارستان، وانادزور ارمنستان، بارا و ورونا در ایتالیا،  یالووا در ترکیه و …

راهنمای سفر به باتومی

راهنمای سفر به باتومی

جشنوراه های شهر باتومی:

از جمله جشنواره های معروف و بین المللی باتومی می توان به جشنواره هایی ناکبرده شده در زیر، اشاره کنیم:

– جشنواره معتبر فیلم باتومی هر ساله در همین شهر و در ماه سپتامبر (شهریور) برگزار می شود و بسیاری از کشورها همچون کشور ما در این جشنواره شرکت می کنند.

– جشنواره بین المللی موسیقی جاز باتومی هر ساله در ماه جولای برگزار می شود و طرفداران خاص و زیاد خودش را دارد. سالانه بسیاری از خوانندگان و گروه های جاز برای شرکت در جشنواره جاز به باتومی می روند و چند روزی در کنار هم جشنی عمومی به پا می کنند.

– جشنواره بین المللی پرنده باتومی، رویداد مهمی ست که هر ساله در ماه سپتامبر (شهریور) در باتومی برگزار می شود و مسافران خارجی بسیاری برای پرنده نگری به این منطقه می آیند.

– جشنواره هیت باتومی (Heat Batumi): این جشنواره در کل تابستان در باتومی برگزار می شود که زمان دقیق آن آخر هفته هاست. در طی این جشنواره تابستانه، رقص محلی، موسیقی زنده، اجرای کنسرت، شب بازار و دیگر رویدادهایی مخصوص بزرگسالان و کودکان اجرا می شود.

تعطیلات رسمی باتومی و گرجستان: بسیاری از مغازه ها، بانک ها، مراکز تجاری و دیگر خدمات شهر باتومی به هنگام تعطیلات رسمی بسته اند، بنابراین دانستن زمان دقیق تعطیلات رسمی، بسیار کارآمد است. تعطیلات رسمی گرجستان عبارت اند از:

ژانویه: علاوه بر نخستین روز سال نو، روزهای ۲ ،۷، ۱۴، ۱۹ و ۲۷ نیز تعطیل است

۸ فوریه: روز سنت دیوید

مارچ: روزهای سوم و هشتم که به ترتیب روز مادر و  روز بین المللی زن است.

۹ آپریل:  روز پیروزی

می: روز های ۹، ۱۲ و ۲۶

۲۸ آگوست: روز سنت مریم

۱۴ اکتبر: فستیوال ارتدکس گرجستان

۲۳ نوامبر: روز سنت جرج

راهنمای سفر به باتومی

راهنمای سفر به باتومی