سرمایه گذاری در گرجستان | ثبت شرکت در گرجستان | اقامت گرجستان

فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان | اقامت دائم گرجستان | راهنمای سرمایه گذاری در گرجستان | خرید ملک در گرجستان | تحصیل در گرجستان | کشاورزی در گرجستان | اخذ پاسپورت گرجستانمشاغل در گرجستان

نکات اصلی و مهم و عمومی قبل از پاسخگویی سوالات شما


درود بر شما بازدید کنندگان گرامی

ضمن نشکر از قابل دونستن من در ارائه اطلاعات ، همانگونه که میدونید من از طریق ایمیل به کسی پاسخ نمیدم . سعی کردم در مجموع چندین صفحه ای این سایت، بصورت جامع همه اطلاعات مورد نیاز را به اشتراک بگذارم؛ ولی متاسفانه برخی از دوستان بدون اینکه بخواهند زحمت خواندن مطالب را به خود بدهند مجموعه سوالات تکراری را بیان میکنند که پاسخ به آن حالت عمومیت دارد . 
مهمترین سوال افراد در مورد
 
مشاغل در گرجستان 
اقامت و نحوه دریافت آن 
بیمه و درمان 
هزینه ها 

میباشد . 

افرادی که قصد مهاجرت و کوچ دارند حتی موقت باید بدانند اولین رکن مهاجرت برخورداری از فن بیان و دانش زبان خارجی مورد نیاز آن کشور است . دیده میشود افراد سلام احوال پرسی آن کشور را نمیدانند و در خصوص میزان در آمد مشاغل حرف میزنند . مثلا شما تا زبان ندانید چگونه میتوانید آرایشگر باشید . زبان شرط اصلی است و آموختن آن، ارتباط مستقیم با هوش و سن شما  و پیشینه علمی شما دارد . تا زمانی که این مشکل حل نشده با اطمینان میگویم برخورداری از بهترین مشاغل در گرجستان، برای شما فقط هزینه کردن است و بس . دریغ از یک ریال بی ارزش ایران پس انداز . لازم است در درجه اول زبان گرجی یا همان کارتولی را بدانید . یا زبان دوم این کشور که روسی است و در نهایت زبان انگلیسی . در صورت ندانستن زبان شما هر روزتان فقط هزینه و ضرر اضافه است . کسی و یا دولت به شما نمیتواند کمک کند .

اقامت و نحوه دریافت آن از راههای مختلف امکان پذیر است . البته فعلاً و دائمی نخواهد بود . هر لحظه امکان تغییر قوانین وجود دارد . مخصوصاً از برکات جمهوری اسلامی ایران . اگر با شما بعد از مدتی برخورد دوگانه شد ناراحت نشوید چون ایرانی هستید و پاس ایرانی دارید . این برای همه اقشار پولدار و بی پول صدق میکند و کسی متفاوت نیست .
برای اقامت یا باید 135 هزار دلار ناقابل آمریکای .... را داشته باشید  و یا از طریق راه اندازی شغل مناسبی که کشور گرجستان به آن احتیاج داشته باشد و مطمئن باشد شما برای درآمد خود قاطعاً مالیات پرداخت میکنید و شهروند خوبی خواهید شد - یا ویزای دانشجویی بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه - یا از طریق ازدواج بلند مدت با رعایت قوانین داخلی ایران ( اگر دولت ایران اجازه بدهد و شما موفق به طی نمودن هفت خوان آن بشوید ) و نیز قوانین کشور گرجستان که در درجه اول باید کسی را پیدا کنید که حاضر به ازدواج با شما بشود و دولت هم برایش ثابت شود شما قصد فریبکاری احتمالی ندارید - و در نهایت پناهندگی است که من نمیگویم ممکن نیست ولی توصیه نمیکنم . سایر ویزا ها کوتاه مدت و راحت است .

برای بیمه و درمان شما بعد از اخذ اقامت و دوام آن قادر به خریداری پکیج نوع مورد نظر خود از خدمات بیمه خواهید بود . بقول معروف هر چقدر پول بدهید همانقدر آش میخورید . همه گونه بیمه موجود است و سقف پوشش ها فرق میکند . ولی من تا کنون بیمه بازنشستگی ندیدم .

هزینه ها اگر بر طبق پول بی ارزش ایران محاسبه کنید بسیار گران است ولی بر اساس در آمد خود در گرجستان محاسبه کنید به نظر من با شرایط برابر در ایران زیاد فرق نمیکند و شاید تنها فرق ممکن کیفیت خدمات و پشتوانه و گارانتی این خدمات است . 

نکته مهم این است که حقوق و دستمزد بسیار کم است و حتی ممکن است کفاف زندگی ساده را هم نکند . شما هم اگر در کار خود تبحر و توانایی سرمایه گذاری و علمی و تجربی کامل ندارید گرجستان برای شما فرش قرمز پهن نکرده . دولت به شما هیچگونه خدماتی ندارد که بدهد . این کشور فقط برای تفریح - آرامش و سفر توریستی ساخته شده فلذا اگر شغل شما برای این موارد نباشد هیچ استقبالی از شما نمیشود . کار تولیدی هم اگر واقعا برای گرجستان توجیه کاربردی نداشته باشد توصیه نمیکنم . چون برای صادرات باید بسیار قوی عمل کنید در غیر این صورت باز هم نهایتا شکست شما را به همراه دارد . اگر هر کسی هم غیر از مطالب مرا به شما گفت در حسن نیت او شک کنید و بگویید که من گفتم . با کمال میل حاضر به مناظره هستم . فراموش نکنید تا زبان خارجی - تجربه و سرمایه کافی - انگیزه زندگی سالم و مفید در گرجستان و تواضع و عدم چشمداشت سود سرشار نداشته باشید در گرجستان موفق نخواهید شد و این کشور انتخاب بدی برای شما است .

اگر سوالی غیر از این داشتید و در مورد موضوعی گفته نشده در این سایت ابهامی داشتید با کمال میل از طریق تلگرام که در پیام قبل ذکر شد، در خدمتم تا در حد امکان درست ترین پاسخ را تقدیم کنم . معمولا در بدبینانه ترین حالت 48 ساعت بیشتر برای پاسخ های شما از طریق تلگرام زمان نخواهد برد . ولی تکرار میکنم به هیچ عنوان از طریق وبلاگ به سوالات خصوصی نمیتوانم جواب بدهم . این وبلاگ امکانات پاسخ خصوصی ندارد . ایمیل را نیز بخاطر مسایل امنیتی و ویروس و اسپم اصلاً پاسخ نمیدهم . فقط دقت بفرمایید اگر سوالاتی دارید حتماً آنها را روشن و واضح شماره بندی کرده و یکجا ارسال کنید . قبل از ارسال تمام صفحات این وب را مطالعه کنید و مطمئن شوید جواب سوالات خود را در بین مطالب یافت نکرده اید. قطعا به سوالات شما اگر در بین صفحات و لینکها نباشد پاسخ میدهم. شما نیز خود را تنها پرسشگر و متقاضی پاسخ سوالاتتان ندانید و مطمئن باشید تعداد زیادی از دوستان در هر روز سوال میپرسند که متاسفانه همگی تکراری است و بعضاً حتی زحمت خواندن مطالب این وب را نیز به خود نداده اند و تکرار میکنم بعضاً و تنها برخی از مراجعان می پندارند من سوپر من هستم. برای پاسخ وقتی میگویم مطالب در سایت هست ناراحت هم میشوند . گویی من پولی گرفته ام و وظیفه دارم در هر ساعتی که با من تماس گرفته میشود حتی نیمه های شب از خواب بیدار شوم و خدمات پاسخگویی طلایی ارائه دهم . این سایت و اطلاع رسانی رایگان است و در حد امکان سوالی بدون پاسخ نمی ماند. 
از شما که درک و رعایت میکنید سپاسگذارم .   

ضمنا من شخصاً نه ثبت کننده شرکتم . نه کار چاق کن و دلال . نه پولی میگیرم و نه زیر مجموعه شرکت یا کسی هستم . اگر نیاز به پیگیری کار توسط فرد خاصی بعد از اعلام نیاز از طرف شما باشد، منصف ترین ها و معتبر ترین ها را از بین افراد لایق تر معرفی میکنم و سعی میکنم تا منافع هر دو طرف در شرایط مساوات رعایت شود و خدای نکرده طعمه افراد حیله گر و کلاه بردار قرار نگیرید. 

منتظر دیدن و خواندن و یا شنیدن نظرات و پیشنهادات خوب شما برای بهتر شدن هستم . 
ارادتمند شما 
مهندس راد